29.11.2023

Po sezonie wodnym – krótko podsumowujemy Suzuki Marine Academy

Tegoroczny cykl wodnych szkoleń Suzuki przeszło 71 osób, które następnie zdobyły uprawnienia sternika motorowodnego.

Projekt „Wodna akademia Suzuki” ruszył przed kilkoma miesiącami. W założeniu Suzuki Motor Poland chciało zachęcić użytkowników silników zaburtowych kupowanych w sieci dilerskiej japońskiej marki, żeby zyskali doświadczenie lub nabyli nowe umiejętności. Suzuki Marine Academy została tak pomyślana, aby trafiła zarówno do tych, którzy rozpoczynają przygodę na wodzie – chcą zdobyć patent sternika motorowodnego, ale też wodniaków posiadających już uprawnienia, którzy pragną poszerzyć wiedzę oraz doskonalić nabyte już umiejętności. SMA to także propozycja dla żeglarzy, którzy na co dzień, choćby w praktyce portowej, również posługują się silnikami.

Cykl szkoleń bazuje na doświadczeniach z kursów tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat instruktorzy Suzuki wyszkolili kilka tysięcy motocyklistów. Suzuki Marine Academy jest adresowana dla klientów Suzuki, którzy są właścicielami jachtów (motorowych i żaglowych) z silnikami japońskiej marki lub wkrótce staną się użytkownikami jachtów z takim właśnie napędem.

Program dwudniowych zjazdów na wodzie (pierwszy dzień poświęcony na szkolenie teoretyczne, drugi na praktykę) dopasowano do doświadczenia uczestników Suzuki Marine Academy. Szkolenie prowadzono na trzech poziomach – podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym, na jachcie motorowym lub żaglowym, także (na życzenie i za dopłatą) na własnej jednostce.

Kursantami zajmowała się wykwalifikowana kadra na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki). Szkolenie w Suzuki Marine Academy zostało tak pomyślane, aby po jego zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Kursanci z uprawnieniami sternika motorowodnego mogli też wziąć udział w szkoleniu poziomu LEVEL 2, czyli na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej
24.06.2024

Suzuki wprowadza elektroniczną książkę gwarancyjną (e-KG) w aplikacji Moje Suzuki

W przypadku danych związanych z gwarancją liczy się przede wszystkim łatwy dostęp a więc najważniejsza jest wygoda użytkownika. Dlatego od czerwca 2024 w ramach bezpłatnej aplikacji Moje Suzuki uruchomiono nową funkcjonalność tzw. elektronicznej książki gwarancyjnej (e-KG).

Dowiedz się więcej